Google reklamları ile işletmenizin bilinirliğini artırarak satışlarımı nasıl yükseltebilirim

Google reklamları ile işletmenizi nasıl büyütebilirsiniz.

Google dünyanın en büyük arama motoru günlük hayattaki internet kullanıcılarının tamamı hemen her gün google da bir arama yapıyorlar. Herkes bilginin peşinde insanların bilgiye olan açlığını gideren google, işletmeler içinde çok farklı araçlarla insanların bilgiye hizmete ya da bir ürüne olan ihtiyaçlarını yaptığı aramalarda google adwords reklamları aracılığıyla işletmenizle buluşturarak insanların karşısına çıkma seçeneği sunuyor. Örnekle Evine temizlikçi arayan bir kişi google girip yaşadığı bölgede ki temizlik firmaları ile alakalı araştırma yapıyor. Yapılan istatistikler ise insanların googleda yaptığı aramalarda karşısına çıkan ilk on sonu içerisinde aradığı hizmeti ürünü ya da bilgiyi edinme ihtiyacını karşılıyor. Bu ise genellikle arama sıralamasında ilk sayfaya çıkan işletmeler için çok büyük avantaj sağlıyor...

İşletmemi google da nasıl ilk sıraya çıkarabilirim

Diyelim bir temizlik firmanız var. Belirli bir portföyünüze zaten hizmet veriyorsunuz. Ancak elinizdeki profesyonel ekip ile daha çok kişiye ulaşmak ve daha çok insana hizmet götürerek dönüşümlerinizi yükseltmek ve marka bilinirliğinizi artırmak istiyorsunuz. Google reklam hizmetini kullanarak internette reklam vererek daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Google adwords diğer adıyal google ads ile işletmenizin tanıtımını yapabiliri hareket geçirici mesajlarla insanların sizinle iletişim kurmasın sağlayabilir ve işletmenizi tanıtarak yeni müşteriler edinebilirsiniz. Peki google da reklam vermeden önce neler yapmalısınız şimdi bunlardan bahsedelim.

Google ads ile reklam vermeden önce bilmeniz gerekenler.

Google da her gün binlerce işletme reklam veriyor. Tabi örneğimizle devam edersek onlarca da rakip temialik firması sizinle aynı reklamları veriyor. İlk sayfada görünme durumunuz google da tıklama başı maliyete bağlı olduğu kadar verdiğiniz reklamın kalitesine ve sayfa içeriğinize de kuvvetle bağımlı. Bir reklam vermeden çönce aşağıdaki adımların hepsini tamamlamış olun lütfen.
 • Web sitesi içeriğiniz verdiğiniz hizmetlerin tamamını özgün bir şekilde anlatıyor mu ? Yani site içeriğinizde temizlik sektöründe yaptığınız iş kalemlerini düzgün bir şekilde anlattınız mı ? web sitenize giren bir müşteri içeriklerinize göz attığında size ne kadar inanır.
 • Web siteniz kurumsal bir tasarım ile mi ? yapıldı. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin en çok dikkat edeceği konu web sitenizde aradığı şeyi hızlıca bulabilmeli ve direkt olarak sizinle iletişime geçebileceği bir numaranız mutlaka olmalıdır. Çünkü Türkiye de yaşayan insanların okuma oranı çok az olduğu için direkt oalrak iletişim kurup sorular sorabileceği birini mutlaka arar. 
 • Web sitenizde google ın dikkat ettiği, gizlilik, hakkımda, iletişim ve sektörünüzü tanımlayan tüm sayfalar ve makaleler özgünce yazılmış mı ? 
 • sayfa hızını iyi mi ? page speed tesleri yapıldı mı ? günümüzde interneti insanlar artık mobil kullanıyor. Web sitenizin mobil tasarımı responsiv şekilde yapıldı mı ? mobil sayfa açılış hızınızı test ettiniz mi ?
 • Web sitenize ait tüm işlemleri tamamladığınızda google da reklam vermeden önce sektörünüze ait anahtar kelime araştırması yaptınız mı ? bu anahtar kelimeleri web sitenizdeki makalelerde kullandınız mı ?
 • Seçtiğiniz anahtar kelimelere rakiplerinizin tıklama başı maliyet tekliflerini araştırdınız mı ? 
 • Bu anahtar kelimlere ait reklamları hangi sattlerde açıp hangi saatlerde kapatacağınızı mobil aramalarda görünümü artırıp pc aramalarında görünümü düşebiliyor musunuz ? 
 • Tıklama başına maliyeti anahtar kelimenizi arayan müşterilere göstermeniz önemli, 
 • Reklam vermeden önce kitlenize ait demografik yapıyı öğrenerek anahtar kelimelerinizde geniş eşleşme tam eşleşme ve hizmet verdiğiniz kitlenin google da ne tür aramalr yaparak sizi bulabileceğini dikkatlice araştırarak reklam vermeniz gerekir.
 • Sosyal medya araçlarında işletmenize ait hesapları oluşturup bu hesaplarda neler yaptığınıza dahil geniş kapsamlı görseller ve videolu paylaşımlar yaptınız mı ? Belirli periyotlarda sayfanıza ve sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız işlere dahil referans bilgiler ve makaleler paylaşıyor musunuz ?
 • Bu söylediklerimden hiç bir şey anlamadınız ise benimle iletişime geçebilir veya bir google ads uzmanı ile çalışabilirsiniz. 

Google da reklam vermeden önce yapmanız gerekenler

Reklam vermeden önce bilmeniz gerekenlerden bahsettik şimdi ise reklam vermeden önce yapmanız gerekenleri listeleyelim. Google da ilk sayfada çıkmak istiyorsanız bazı küçük detayları gözden kaçırmamanız gerekir.
 • Web sitenizi kurumsal bir tema ile değiştirerek verdiğiniz hizmetlere dahil tüm bilgileri görsel ve makaleler ile destekleyerek anlatın. 
 • Makalelerinizin içinde google da reklam verirken kullanacağınız anahtar kelimleeri titizlikle kullanın. 
 • Sayfa SEO nuzu mutlaka yapın. 
 • Bir sayfanın ya da bir hizmetin reklamını yaparken anahtar kelimelerinizden google ın mantıklı cümleler kurabileceği şekilde reklam tabelalarınızı hazırlayın.
 • Web sitenizde iletişim numaranız mutlaka olmalı ve insanların en çok arama yaptığı akşam saatelerinde ulaşılabilir olduğunuza özen gösterin.
 • Reklam verirken hizmetlerinizin mevsimsel değerlerini seçerek yani hangi mevsimde ençok hangi hizmetinize talep oluyor ise sadece bu hizmetleriniz üzerinden tek reklam vermeye çalışın. 
 • Birbirinden farklı hizmetlerinize farklı farklı reklamlar verdiğinizde google da kendi kendinize de rekabet ederek harcamalarınız daha fazla artar. 
 • Tıklama başı maliyetleri hesaplayarak hareket edin. En yüksek teklifleri insanların google ı en yoğun kullandığı saatlerde artırın. 
 • Haritalarda işletmenizi mutlaka oluşturun ve referans edindiğiniz müşterilerinizden mutlaka geri dönüşler alarak yorumlarını haritalarda sizinle paylaşmasını isteyin. 
 • yazdıklarım size zor ve karmaşık geliyor ise bir uzman ile çalışın.

Google da işletmenizin reklamlarını sizin için yönetmemi ister misiniz ? 

Herkes her şeyi bilmek zorunda değil, ben temizlik yaparken işin püf noktalarını hangi temizlik malzemesinin hangi zeminde daha etkin kullanıldığını bilmediğim gibi siz işletme sahipleri de google da reklam verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini çok iyi bilmemeniz normaldir. Böyle durumlarda bir ads uzmanı ile çalışmak daha etkin reklamlar oluşturup daha faydalı dönüşümler almak isteyebilirsiniz. Ben işletmeniz için yukarıda bahsettiğim tüm başlıklar dahil web sitenizin analizini yapıp sitenizi daha etkili reklam vermeye hazırlayarak googlda işletmenizi tanıtan reklamlar açıp bunu işletmeniz adına yönetebilirim. Piyasa da bu işi daha ucuza yapacak kişiler de mutlaka bulabilrsiniz. Tıpkı siz de aynı temizlik işini sizden daha ucuza yapan rakiplerinizin olduğunu biliyorsunuz. Ancak sizin binbir emek ve özenle yapıp teslim etmeye çalıştığınız işi bir başka işletme daha ucuza ve özensiz yaparak sizin önünüze geçebiliyor ve dönüşümlerini artırabiliyor. Siz de özenle yaptığınız işin tanıtımını yaparak daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz... 


Ücretlendirmeleri mi nasıl yapıyorum.

Siz reklam vermek için bana ulaştığınızda sektörünüzü tanıyor bu sektörle ilgili ihtiyacım olan tüm araştırmaları yaparak sektördeki rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimleri bulup bunları bir dizin haline getirerek googla da reklam tabloları oluşturuyor ve sizlerin belirlediği tıklama başı maliyetlerle işletmenizin tanıtım reklamlarını oluşturup yönetiyorum. Sadece bu analiz ve reklam oluşturma işlemi için de hizmet alabilirsiniz. Daha detaylı çalışma ve özgün dönüşümler elde ederek bir müşteri portföyü oluşturmak isterseniz detaylı çalışmalar yaparak işletmenizin kalitesini ve marka değerini artırabilirim. 
Burada paylaştığım fiyat başlangıç fiyatıdır.
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.Yorum Gönder

Mesajınız iletildi admin kontrolünden sonra yayımlanacaktır. Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال