Göç

Baharla kış arası güneşin ısısıyla olmasa da, ışığıyla iç ısıtan bir gününde geldi.

Garip duruşunu yeni oluşundan zannederken, yapısından olduğunu; her bakışında gizlice sızan ürkekliğin kokusundan anladık. Uzatılan her el yabancıydı ona. Bütün sevgiler sahte. Güvenilmez. Bir izler taşıyordu geldiği yerden aramıza.

Tanışıp, günler geçerken, zaman hünerini gösterdi ve birkaç arkadaş edinmesini sağladı. Arada didişseler de dip dibe gezip, bitmeyen sohbetlerle kaynaştılar. Bizden daha iyi anlıyorlardı birbirlerini. Fırsat bulunca hemen birbirlerini koşar oldular. Hatta uçar oldular demek daha doğru.

Masallar tadından geçerken günler, samimiyet artarken, ellere sarılıp kendini bırakması hayatta olduğumuzu anımsattı. Durgun ve sevgiyi kabul eden bir haldeydi. Sarılıp, düşünmeden bedeninin ritmini hissetmek, kendi varlığını onunla paylaşıp hatta unutmak. Nasıl bir lütuf ! O ana sığınmak. 

Bu durgun haller, bir tersliğin işareti olabilir korkusu bizi alıp onun özel doktoruna götürdü. Ufak bir rahatsızlık düşüncesi, ''durumu ciddi'' cümlesiyle tuz buz olup sessiz odaya doldu, nefesimiz kurudu. Onu orada bırakmak zorunda kalsak da, iki güne o ürkek bakışlarla kucaklaşırım diyerek avuttum kendimi.

Düşünceler zihnimde bağıra çağıra geziyordu. Birkaç gündür içimde olan sıkıntı yer etmişti iyice. Hepsine inat, inanıp, dualarla ona destek olmayı seçtim. Ama o en zor anlarını geçirirken yanında olup, okşayıp, geçecek diyemedim. Yalan olurmuş zaten. 

Biraz toparlanır gibi görünüp, göçmeyi seçmiş. Benim içimde yaşattığım tüm ansızın göçenler gibi. 

Arkadaşlarını görüp, ona görememek boğazı düğümleyip, yutkunmayı imkansız kılıyor. Sabahları keyifle salladığı salıncak, çıplaklığıyla göze batıyor. Cümleler boğuk bir sesin arkasından yarım.. Bu alemdeki acizliğim sıkı sıkı sarıyor beni, onun yerine.

Kışla bahar arası, bulutların gökyüzünü örtüp iç kararttığı bir günde gitti. 

Hep onun sevgiye, ilgiye ihtiyacı var zannettim. Oysa benmişim ilgilenmeye, sevmeye ihtiyacı olan.

Yorumlar

Benzer Yazılar

Binance vadeli işlemler

Arabanmı var Oku O zaman

Tellerin Arkasından 3 - Instagram