Tellerin Arkasından 2

Soğuk bir kış günü olmasına rağmen, güneş cesurca gösteriyor kendini. Bulutlar arada üstünü örtmeye çalışsa da, zorla uyutulmaya çalışılan bir çocuk gibi atıyor üstünden. Güneş dokunduğu her yeri hareketlendirirken, beni durağanlaştırıyor. Zihnimin aksine. 

İçimde bir burukluk, dünün aşırı kıpırtısından miras adeta. Çay desen, acımaya ramak kala kıvamında. Bakmayı unuttuğum tabloların karışında, uzun uzun oturtacak kıvamda. Burukluğumu çözüp bir kenara atmak istesem de, olmuyor. Ne çözebilecek kadar yakınım kendime, ne de bırakıp gidebilecek kadar uzak. Acıtsa da öldürmüyor diyerek geçer bugün de, sonra bir koşturmaca bulup, örtülür üstü.

Bazen de örtmeye çalıştıkça, üstündeki karlar eriyip, iyice ortaya çıkıyor. Baktıkça anne babamı bile sevmediğini görüyorum, sonra öyle olmaz deyip eksikliklerinin acısını hissedince, avunuyorum ama kısa sürüyor. Hemen diğeri geliyor aklıma. Sevgilim. Onu gerçekten sevmiyorum. Henüz. Sevmeye çalışıyorum, ruhuma dokunmasına izin vermek istiyorum. Bazen parmak uçları sıcaklığını hissettirerek yalayıp geçiyor adeta. İçimi gıdıklıyor koca bir keyifle. Bir anlığına. Bu keyfin geçmişte bir benzerini ve sonrasını anımsayıp duvarlarım tekrar yükseliyor. Elimde değil, durduramıyorum, izliyorum. Her defasında aynı uğraş. Huzur vermek isteyeni, yaraya merhem olmasını istesem de almıyor içim. Bir yerden sonra fark etmeden vazgeçiyorum. Biraz sonra karlar erimedikçe sebebini bile bilemeyecek kadar uzaktayım yine. 

Kimseyi üzmek istemiyorum. Ne mümkün. Kendimle bir boğuşmaca başlamak üzere. Okuduklarım yardımıma koşuyor. Dünyanın öyle bir yer olmadığını mutluluğun da üzüntünün de beraber var olabileceğini, biz, insanlar için olduğunu fark ediyorum. Sonra bir tebessüm. Ben kimim ki bir insanı üzebileyim, o kendi algısındaki beklentileriyle bunu seçiyor. Taraflar bu defa usulca çekiliyor, rahatlıyorum.

Bulutlar dağılıyor, güneş apaçık ortada. Ruhum biraz daha ferah. Güneş belki bu defa dokunur ruhuma, yumuşatır dehlizlerimi bana.

Yorumlar

Benzer Yazılar

Binance vadeli işlemler

Arabanmı var Oku O zaman

Tellerin Arkasından 3 - Instagram