Tellerin Arkasından 1

 Gün geçmiyor ki hayat yeni bir şey öğretmesin, sorgulatmasın, en doğru bildiklerinden vurup şaşırtmasın. Gün geçtikçe, aslında yaş geçiyor, bakış açısı değişiyor, vizyon evrimleşiyor. 

Eskiden sabah buluşup akşam eve girene kadar yanında olsa da doyamadığın dostlarınla, artık haftada iki saat oturunca yetiyor. Hiç ayrılamam zannettiğin arkadaşları, ayda bir görünce mutlu oluyorsun, belki yetmiyor ama çoğu yıllardır kayıplara karışınca aza tamah etmeyi öğrenip, yetiriyorsun.

Bu durumlar, vaktiyle kendini tanımak için ayırmadığın zamanı zorla sana veriyor; ya kendine bir şeyler bulursun ya da geçmişi bakıp özlemlerle, keşkelerle yaşarsın, hayat seçimi sana bırakıyor. Çoğumuz bu seçimi bilinçsizce yapıyor, o kısım biraz üzücü ama hiç seçememekten iyidir.

Evlilik er ya da geç varacağın bu noktayı birkaç yıl ertelese de sonunda yine aynı yere varıyorsun; yalnızlık. İnanın kaçış yok. İç dünyanda öyle imgeler oluyor ki kelimelere dökemeyip kimseyle paylaşamıyorsun, bazı olayları paylaşmak isteyip o an anlayacak kimseyi bulamıyorsun, ve buna benzer yüzlercesi..

Yalnızlık durumunda insanın elinde belli olgular kalıyor, en ortada duranlarını ele alalım; aktiviteler ve din. Tabi ki hayatımızdaki yerleri çok farklı fakat ortak noktaları da var, biz onlara bakalım. İkisi de kendimizle zaman geçirip, özümüzü tanımamıza yardımcı olup, bizi dinlendiren, rehabilite eden olgular. Bu sayede, istesen de bir köşeye bırakıp kaçamayacağın, sürekli çekmek zorunda olduğun, üstünde kontrolünü arttırmak istediğin kendini eğitip, beşerlikten insan olma yolunda ilerletebilirsin.

Er ya da geç, kendinle başbaşa kalabilmeyi, kendini gütmeyi, kendine yetmeyi, ağlarken kendini teselli edip, kendinle gülmeyi bir şekilde öğrenmen gerekiyor. Yoksa hayat yetmişinde de olsan, seni bulup eğitiyor ve sen geçer not almadan peşini bırakmıyor.


NOT: Yalnızlık ( kendinle vakit geçirmek ), bir yerden sonra tek gerçekliğin haline gelip, asosyal bir hayata itebiliyor ve sonrası daha derin yalnızlıkta hayatına hiç kimsenin gir(e)memesi durumunu doğurabiliyor.


Yorumlar

Yorum Gönder

Mesajınız iletildi admin kontrolünden sonra yayımlanacaktır. Teşekkürler.

Benzer Yazılar

Binance vadeli işlemler

Arabanmı var Oku O zaman

Tellerin Arkasından 3 - Instagram